בן עשר אוסף בקבוקים להכנסת ספר תורה
30,000 בקבוקים נאספו כבר כשהמטרה להכניס ספר תורה לעילוי נשמת אחיו
שתף מאמר זה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

מעיין אורבך, בן 10 מכפר תפוח, נרתם למיזם גדול מאוד: קניית ספר תורה לזכר אחיו הפעוט, כרמל יונתן, שנפטר בפתאומיות במוות בעריסה. לשם כך הוא אסף מאות אלפי בקבוקים למיחזור, אך נתקע עם הסטוק העצום, באין מי שייקח אותו ממנו, כך מפרסם חנן גרינווד בישראל היום.

בניסיון לפתור את הבעיה, פנו בני המשפחה לתאגידי המיחזור בבקשה שיגיעו למקום, אך הם נענו בשלילה, ולכן העלו בעזרת ידיד המשפחה את הסיפור לרשתות החברתיות והוסיפו כי הם מחפשים פתרון יצירתי.

לסרטון זה נחשפה אף השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן שהחליטה להירתם למאמצי הסיוע. היא פנתה לקובי דר, מנכ”ל חברת המיחזור “סייקל”, ובשבוע שעבר הגיעה משאית לביתו של מעיין ולקחה 28 אלף מהבקבוקים שהוא אסף, ששווים כ־8,400 שקלים.

השרה סילמן אמרה כי “הסיפור של מעיין המתוק ריגש אותי במיוחד. שמחתי מאוד להירתם כדי לפתור את הבעיה שנוצרה, ואני מחכה להכנסת ספר התורה המרגשת. אני בטוחה שאחיו הקט זיכרונו לברכה של מעיין ומלאכי השרת יירדו לרקוד איתו”.

כעת ממשיכים מעיין ומשפחתו לאסוף עוד אלפי בקבוקים. היעד המיוחל הוא ספר תורה שיוכנס לבית הכנסת ביישוב לקראת בר המצווה של מעיין, בעוד כשנתיים וחצי.

אהבת? שתפו הלאה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp
החודש עובדים על העוצמה שבתוכנו:
שתפו אותנו בכישרון או דבר שאתם ממש טובים בו, ואולי תזכו בפרס!

שלחתם? נכנסתם להגרלה

18-Mail
הרשמה לעדכונים
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע