הפסיד בתחרות ניצח בערכים:
נטע אייגר סירב להשתתף בתחרות שנערכה בשבת וחזר לארץ
שתף מאמר זה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

קידוש שם שמיים בעולם. תלמיד דתי שהתמודד בתחרות יוקרתית עולמית, סירב להשתתף בשלב המכריע בגלל שהוא נערך בשבת והוא לא רצה לחלל את השבת.

העיתונאית סיוון רהב-מאיר שיתפה ברשתות החברתיות סיפור שקיבלה מנחמה שפילמן, מנהלת החינוך החברתי בקיבוץ טירת צבי, בו היא מספרת על  נטע אייגר, נער בכיתה י”א מהקיבוץ, שהתמודד במשך שנים לתחרות בינלאומית והפסיד בה בגלל ששמר על כבוד השבת.

“נטע אייגר, נער בכיתה י”א מהקיבוץ, נסע להתחרות בחו”ל באולימפיאדת מנדלייב הבינלאומית בכימיה (אגב, נטע הוא צאצא של הרב עקיבא אייגר שהיה מפורסם בגאונותו)”, ציטטה את ההודעה ששלחה על המנהלת.

“מישראל נשלחו לתחרות ששת הכימאים הצעירים הטובים במדינה, וביניהם נטע. הוא הצטיין בשני השלבים הראשונים אבל לצערנו מבחן המעבדה השלישי והחשוב נערך בשבת האחרונה”.

“למרות ההבטחות המוקדמות לאפשר לנטע להיבחן ביום שישי או במוצאי שבת, בפועל לא איפשרו לו לעשות זאת. לדעתנו ישראל צריכה להתעקש על כך כמדיניות רשמית, ולא כטובה פרטית לנטע”.

היא סיכמה, “בסופו של דבר, נטע לא ניגש למבחן בשבת. מבחינתנו – הוא עמד במבחן אחר. בקיבוץ ובבית הספר שלו בשדה אליהו מכינים לו קבלת פנים של אלוף העולם. הוא התכונן לתחרות הזאת שלוש שנים תמימות, הוא כימאי מצטיין, והלילה הוא ממריא חזרה לארץ, בלי גביע, אבל עם הרבה אמונה ונאמנות לערכים”.

אהבת? שתפו הלאה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החודש עובדים על עוצמה והעצמה:
פרגנו לעצמכם! שתפו אותנו בכישרון או דבר שאתם ממש טובים בו, ואולי תזכו בפרס!

שלחתם? נכנסתם להגרלה

18-Mail
הרשמה לעדכונים
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע