חברת המכוניות טסלה הגיעה לשווי של טריליון דולר
ענקית הטכנולוגיה והרכבים החשמליים טסלה, שבבעלות המיליארדר אילון מאסק שברה שיא של כל הזמנים
שתף מאמר זה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

ענקית הטכנולוגיה והרכבים החשמליים טסלה, שבבעלות המיליארדר אילון מאסק, הגיעה היום (שני) לראשונה לשווי של למעלה מטריליון דולר. זאת, לאחר שהמניה זינקה ביממה האחרונה בכ-13% והגיעה לשווי של 1,024 דולר למניה. מוקדם יותר היום הגיעה לשווי שיא של 1,045 דולר למניה.

העלייה הגיעה על רקע דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג על כך שטסלה עתידה לספק לחברת השכרת הרכב הרץ (Hertz) 100 אלף מכוניות חשמליות עד סוף שנת 2022, מה שישקף לחברה של מאסק הכנסות בגובה 4.2 מיליארד דולר, אם אכן העסקה תושלם במלואה.

הצעד של הרץ, אשר מנסה כעת לעשות צעד משמעותי לקראת “חישמול” צי המכוניות שלה, אשר כולל כיום כחצי מיליון מכוניות ומשאיות ברחבי העולם, מגיע כארבעה חודשים בלבד לאחר שעמדה על סף פשיטת רגל. מדובר ברכישה הבודדת הגדולה ביותר אי-פעם של רכבים חשמליים.

טעינת מכונית טסלה

יצוין כי לחברת טסלה, ולעומד בראשה מאסק, יש היסטוריה של אי-עמידה בזמנים בכל הנוגע ליעדי הספקת המכוניות. לאחר שהודיע על דחיית הטנדר והמשאית, מאסק הודיע בחודש שעבר כי הוא שוב דוחה את השקת דגם הרודסטר עליו הכריז אי שם בשלהי 2014.

יחד עם זאת, ברבעון השלישי של השנה הצליחה טסלה לייצר 238 אלף מכוניות – עלייה של כ-17% מכוח הייצור שלה ברבעון השני של 2021. למעשה, העסקה כעת עם הרץ מהווה כ-12% מסך הייצור של טסלה בארבעת הרבעוניים האחרונים (כ-800 אלף מכוניות), מה שאכן עשוי להוות מעמסה משמעותית על יכולת ההספקה של החברה.

אהבת? שתפו הלאה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החודש עובדים על העוצמה שבתוכנו:
שתפו אותנו בכישרון או דבר שאתם ממש טובים בו, ואולי תזכו בפרס!

שלחתם? נכנסתם להגרלה

18-Mail
הרשמה לעדכונים
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע