בחירות רבעיות, אלו תוצאות האמת:
שתף מאמר זה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

ועדת הבחירות המרכזית מפרסמת הערב (חמישי) את התוצאות הסופיות לבחירות לכנסת ה-24, בו הושג רוב של 61 לגוש מתנגדי נתניהו, לעומת 59 לגוש נתניהו כולל נפתלי בנט.

על פי התוצאות: הליכוד זוכה ב-30 מנדטים, יש עתיד זוכה ב-17, ש”ס שומרת על 9 מנדטים, כחול לבן עם 8, ‘ימינה’ עם 7 מנדטים ו’העבודה’ עם 7 מנדטים גם כן – הוי אומר שהמתמודדת אבתיסאם מרעאנה שחוללה סערה במערכת הבחירות, תושבע כחברת כנסת.

בהמשך המפה, ‘ישראל ביתנו’ זוכה ב-7 מנדטים, יהדות התורה שומרת גם כן על כוחה עם 7 מנדטים, הציונות הדתית של סמוטריץ’ ובן גביר עם 6 מנדטים ומכניסה לכנסת גם את נציג מפלגת ‘נעם’ אבי מעוז. הרשימה המשותפת נוסקת ל-6 מנדטים, תקווה חדשה עם 6 מנדטים, ‘מרצ’ גם כן עם 6 מנדטים ובתחתית הרשימה מפלגת רע”ם של מנסור עבאס – עם 4 מנדטים.

רע”מ כאמור היא המפלגה הקטנה ביותר בכנסת, אך גם המשפיעה ביותר, כאשר היא מהווה לשון מאזניים בין גוש הימין לגוש מתנגדי נתניהו. כבר בימים הקרובים ייאלצו עבאס ושלושת חברי הכנסת שלו להכריע בסוגיית החלפת יו”ר הכנסת, וכן האם לתמוך בחקיקה שיוזמים מתנגדיו של בנימין נתניהו במטרה למנוע ממנו הרכבת ממשלה.

על פי חלוקת המנדטים – זו תמונת הגושים: גוש תומכי נתניהו שכולל את הליכוד, ש”ס, יהדות התורה והציונות הדתית – זוכה ל-52 מנדטים בלבד, כשבתווך נמצאת מפלגת ‘ימינה’ עם 7 מנדטים ורע”ם עם 4 מנדטים. גוש מתנגדי נתניהו; שכולל את יש עתיד, כחול לבן, תקווה חדשה, העבודה, מרצ והרשימה המשותפת – זוכה ב-57 מנדטים, יחד עם רע”מ יש גוש הזה 61 מנדטים להחלפתו של נתניהו.

על פי התוצאות הסופיות, אחוז החסימה עמד על 67.4%, כשמתוך 6,578,084 בעלי זכות בחירה – הצביעו 4,435,805, מתוכם 4,409,566 קולות כשרים. הפעם המדד למנדט עמד על 36,158 קולות.

אהבת? שתפו הלאה
Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החודש עובדים על מידת השמחה:
שלחו אלינו בדיחה שווה [ומכובדת] שהצחיקה אתכם, ואולי תזכו במצית טורבו איכותית

שלחתם? נכנסתם להגרלה

18-Mail
הרשמה לעדכונים
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע
פרויקט במדרכה | הנערים משתפים למה הם באים למפגשים בכל שבוע