האיש העשיר בעולם

מיהו האיש העשיר בעולם, ואיך זה קשור לשינה נכונה ובריאה? וגם: האם רוגע ושלווה הם חלק מהמתכון
שתף מאמר זה
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp

מגזין ‘פורבס’ פרסם את רשימת עשירי תבל לשנת 2019. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התברג רק במקום ה-715. הישראלי העשיר בעולם הוא אייל עופר.

ג’ף בזוס. הוא האיש העשיר בעולם

המגזין הכלכלי פורבס פרסם לאחרונה את רשימת עשירי העולם לשנת 2019. בראש הרשימה ניצב זו השנה השנייה ברציפות מנכ”ל חברת אמאזון ג’ף בזוס, שהונו מוערך בכ-131 מיליארד דולרים.

ג’ף בזוס חשף לאחרונה את שגרת היום שלו, שאחראית במידה מסוימת להצלחה שלו בראשות חברת אמזון ולהפיכתו לאדם העשיר בעולם. חלק נכבד מההצלחה היא איכות השינה “אני הולך לישון מוקדם, ואני מתעורר מוקדם”, הסביר לקהל בכנס של אקונומיק קלאב שהתקיים בוושינגטון הבירה.

בזוס הוא כמובן איש עסוק מאד, מעבר להיותו מנכ”ל ענקית המסחר המקוון אמזון, הוא גם המייסד של חברת החלל בלו אוריג’ן והבעלים של העיתון וושינגטון פוסט. ועם כל זאת הוא לא ממהר לשום מקום “אני אוהב לקחת את הזמן בבוקר”.

“אני אוהב לקרוא את העיתון, אני אוהב לשתות את הקפה שלי, אני אוהב לאכול ארוחת בוקר עם הילדים שלי לפני שהם יוצאים לבית ספר”, פירט. “זמן הבטלה הזה חשוב לי מאד”.

לא תאמינו, לפעמים הוא גם מבשל את ארוחת הבוקר, ובכל מקרה, הוא תמיד אחראי על שטיפת הכלים. בזוס, שהונו מוערך ב-139.5 מיליארד דולר, צריך לשמוח על ההזדמנות הזו לשטוף כלים, שכן לפי מחקר שערכו באוניברסיטת קליפורניה, הקדשת זמן למטלות שלא דורשות חשיבה כמו כלים, עשויה לעזור להגדלת היצירתיות. הסיבה לכך היא שמטלות מסוג זה מאפשרות לנקות קצת את הראש ולפנות מקום ליצירתיות.

בזוס נוהג לקום ב-5:00 בבוקר, ב-5:30 הוא מתעמל, ב-6:00 הוא עושה מדיטציה וב-6:30 הוא קורא. ב-7:00 הוא אוכל ארוחת בוקר, ב-8:00 הוא מתחיל לעבוד. ב-13:00 הוא אוכל ארוחת צהריים, של לפחות שעה. ב-18:00 הוא עוזב את העבודה וב-23:00 הוא הולך לישון.

בהתאם, בזוס קובע את הפגישה הראשונה שלו ביום בענייני אמזון רק לעשר בבוקר. “אני אוהב לקבוע פגישות שדורשות מאמץ מוחי לפני הפסקת הצהריים, כמו כל דבר שאמור להיות מאתגר מנטאלית ולכן בחרתי בשעה עשר בבוקר”, הסביר.

עם זאת, הוא מסרב לקבל החלטות מורכבות לאחר השעה חמש בערב, ודוחה זאת למחרת בבוקר. “בסביבות חמש אני כבר יודע שאני לא יכול לחשוב על הדברים האלה היום, ולכן קובע פגישה למחר בעשר בבוקר לנסות שוב”. הוא גם משתדל לישון מספיק לעיתים קרובות. “אני ישן שבע שעות בלילה, אלא אם אני טס לאזורי זמן שונים”, הסביר.

ג’ף בזוס

“לפעמים זה לא מתאפשר, אבל אני מאד ממוקד בזה. אני זקוק לשמונה שעות שינה. ככה אני חושב בצורה טובה יותר, יש לי יותר אנרגיה, מצב הרוח שלי חיובי יותר, כל הדברים האלה”. לדבריו, התפקיד של מנהל בכיר הוא לקבל מספר מצומצם של החלטות איכותיות ביום. “כמנהל בכיר, משלמים לך לקבל כמה החלטות איכותיות מאד. התפקיד שלך הוא לא לקבל אלפי החלטות בכל יום”. לכן, בזוס מאמין שחשוב לטפל בעצמך כדי להיות מסוגל לקבל את ההחלטות הנחוצות ברמת האיכות הנחוצה. “איכות ההחלטות עלולה לרדת כי אתם עייפים, נרגנים או כל דבר אחר”.

במקום השני דורג מייסד חברת מיקרוסופט ביל גייטס, ואחריו וורן באפט שהונו מוערך בכ-82 מיליארד דולרים.

מארק צוקרברג, האיש שהמציא את פייסבוק הגיע למקום השמיני עם הון של כ-62.3 מיליארד דולרים.

נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, שנחשב כבעל הון, מדורג רק במקום ה-715, עם הון אישי שמוערך בכ-3 מיליארד דולרים.

הישראלי העשיר בעולם הוא איש העסקים אייל עופר שמחזיק על פי הערכות בהון שנאמד בכ-9.4 מיליארד דולרים.

על פי המגזין, נכון להיום יש בעולם 2,153 מיליארדרים, 55 פחות מאשר בשנה שעברה.

אהבת? שתפו הלאה
Share on print
Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

18-Mail
הרשמה לעדכונים
קצרצרים - סיפור מדהים | קיצור שולחן ערוך | הרב אבי כנפו | מאור לנוער
קצרצרים - סיפור מדהים | קיצור שולחן ערוך | הרב אבי כנפו | מאור לנוער
סגירת תפריט
דילוג לתוכן